Freestyle kajakowy
PL
Czplickifunszkola zm 32x19 1907597_675595675838731_1020968830_n (1) CZAPLICKI FUN SZKOŁA SKLEP KAJAKOWY KAJAK KURS KAJAKARSTWO FREESTYLE 650_uganda freestyle kajakowy kajakarstwo szkolenia czaplickifun

Aktualności

Pdf Print16x16 Mail16x16

 

Złota Zosia i srebrny Tomek w finałowych zawodach Pucharu Europy 

 

Podczas finałowych zawodów Pucharu Europy we Freestyle'u Kajakowym w Pradze Zofia Tuła wygrała czwarte zawody w ramach Pucharu z rzędu. Tomek tym razem zdobył srebrny medal.  

Zosia po raz pierwszy wygrała w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy całkowicie dominując w konkurencji kobiet z bilansem: 


1.miejsce w Natural Games, Millau (Francja) 

1.miejsce w Wildalpen (Austria) 

1.miejsce w Graz Rodeo (Austria) 

1.miejsce w Freestyle Fest, Praga (Czechy) 

 

Tomek zdobył Puchar po raz drugi z rzędu z bilansem:  
 

3.miesjce w Natural Games, Millau (Francja) 

2.miejsce w Wildalpen (Austria) 

1.miejsce w Graz Rodeo (Austria) 

2.miejsce w Freestyle Fest, Praga (Czechy) 

Teraz kajakarze Team'u Czaplickifun koncentrują się nad treningami do Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan (Argentyna).


Czaplickifun.pl

 

 

 


 

Zosia i Tomek obronili tytuły Mistrzów Polski  

 

Zawodnicy i trenerzy Czaplickifun Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki obronili tytuły Mistrzów Polski podczas XII Mistrzostw Polski we Freestyle'u Kajakowym, które rozegrano między 2 a 3 września w Krakowie.  
 

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry występ w finale Pucharu Europy w Pradze.


Czaplickifun.pl

 Zofia Tuła 
zwycięża w Devils Extreme Race  

 

Nasza zawodniczka i trenerka Zofia Tuła jest pierwszą Polką, która zwyciężyła w kultowych zawodach w kajakarstwie ekstremalnym Devils Extreme Race. Zawody tradycyjnie rozegrano na rzece Wełtawie w Lipnie, w Czechach między 25 a 27 sierpnia. Tegoroczna edycja była zarazem finałowym starciem Pucharu Europy w Kajakarstwie Ekstremalnym.   

Zofia Tuła zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wyścigu zajmując: 

1.Miejsce w długodystansowym wyścigu "Dam2Dam" 

2.Miejsce w Kajak Cross. 

2.Miejsce w wyścigu indywidualnym na czas. 


Czaplickifun.pl 
Uwaga z powodu niskiego poziomu wody w rzece Tarn zajęcia z Millau przenosimy  do niemieckiej miejscowości Plattling. Chętnych do nauki freestyle'u kajakowego zapraszamy an zajęcia.Więcej info>>>

Przygotowania do Mistrzostw Świata nabierają tempa 

 

Zosia i Tomek prowadzą w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, ale najważniejszy start w sezonie wciąż przed nimi. Zapraszamy do obejrzenia reportażu TVP3 Wrocław na temat naszych faworytów do medali Mistrzostw Świata w Argentynie w San Juan.


Podwójne złoto w Pucharze Europy #3 w Graz 

 

Podczas trzecich zawodów Pucharu Europy, które tym razem zagościły w austriackiej miejscowości Graz Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zwyciężyli w swoich konkurencjach zgarniając złota w trudnych warunkach. Zofia Tuła wyprzedziła swoje rywalki zdobywając 440 pkt. Tomasz zwyciężył w finale z notą 830 pkt. Miejsce zawodów tym razem nie dawało dużego pola manewru. Każdy zawodnik musiał mieć się na baczności, aby nie wypaść z odwoju po każdej z figur.  


 

Wyniki finału kobiet: 

1) Zofia Tuła (POL)  

2) Nina Csonkova (SVK) 

3) Anne Hubner (GER)  

 

Wyniki finału mężczyzn: 

1) Tomasz Czaplicki (POL) 

2) Peter Csonka (SVK) 

3) Lane De Meulenaere (BEL)  

 

Przeczytaj relację z zawodów na stronie Polskiego Związku Kajakowego >>>


Puchar Europy #2 Wildalpen

 

W drugich zawodach z cyklu Pucharu Europy ECA we Freestyle'u Kajakowym, które tym razem odbyły się w austriackiej miejscowości Wildalpen na rzece Salza Zofia Tuła odniosła kolejne zwycięstwo. Tomasz Czaplicki znów wskoczył na podium poprawiając się w porównaniu do Millau zgarniając srebro.  

Zosia umocniła się na pozycji liderki Pucharu, a Tomek objął prowadzenie wśród mężczyzn. Poziom wody nie sprzyjał osiąganiu dobrych rezultatów, ale mimo to start w Wildalpen był bardzo udany.  

Wyniki finałów kobiet: 

1) Zofia Tuła (POL) 

2) Nina Csonkova (SVK) 

3) Corina Rebnegger (AUS) 

 

Wyniki finału mężczyzn: 

1) Bartosz Czauderna (POL) 

2) Tomasz Czaplicki (POL) 

3) Peter Csonka (SVK)  

 

Przeczytaj relację z zawodów na stronie Polskiego Związku Kajakowego >>>
Puchar Europy #1 Natural Games  

 

Podczas rozegranego w Millau (Francja) festiwalu muzyki i sportów ekstremalnych Natural Games. Nasi reprezentanci zdobyli złoto i brąz. Zosia Tuła zwyciężyła w konkurencji kobiet uzyskując 663 pkt. Tomek Czaplicki tym razem wywalczył brąz. Poza zmaganiami w pierwszych zwodach z serii Pucharu Europy Zosia wygrała również w konkurencji Boaters Cross kobiet. Tym samym Zosia zdominowała zawody uzyskując wyróżnienie "Best Rider" w kajakarstwie podczas Natural Games.  

 

Przejazd 1/2finałowy Zosi: 

 

 

Wyniki finałów konkurencji K1K: 

1) Zofia Tuła (POL) 

2) Anne Hubner (GER) 

3) Marlene Devillez (FRA) 

 

Przejazd eliminacyjny Tomka:  

 

Wyniki finałów mężczyzn: 

1) Joaquim Fontane-Maso (ESP) 

2) Seabstien Devred (FRA) 

3) Tomasz Czaplicki (POL)  

 

Przeczytaj relację z zawodów na stronie Polskiego Związku Kajakowego  >>>

 


Dwa złota w Makinito Contest 

 

Nasi kajakarze freestyleowi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zwyciężyli w prestiżowych zawodach "Makinito Contest". Rozegrana w okolicach Entressen we Francji impreza sportowa zgromadziła czołówkę europejskiego freestyle'u kajakowego z krajów takich, jak między innymi: Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Finlandia, Czechy, Słowacja, Austria i Polska. Nie zabrakło również reprezentantów spoza Europy.  

Kolejne zwycięstwo w silnie obsadzonych zawodach, to powód do radości i dumy, bo w pokonanym polu Zosia i Tomek zostawili bardzo utytułowanych zawodników.   

 

Przejazd Zosi:  

 

 

Wyniki K1 Kobiet: 

 1. 1. Zofia Tuła (POL) 

 1. 2. Marlene Devillez (FRA) 

 1. 3. Emma Witherford (GBR) 

 

 

Przejazd Tomka:  

 
 

 

Wyniki mężczyzn K1 Mężczyzn:  

 1. 1. Tomasz Czaplicki (POL) 
  2. Joaquim Fontane-Maso
  (ESP) 
  3. Sebastien Devred
  (FRA)  

 

Przeczytaj relację z zawodów na stronie Polskiego Związku  Kajakowego >>>

 


Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki triumfują w Plattlingu

 

Podczas rozegranych 17 czerwca w Plattlingu Otwartych Mistrzostw Niemiec Zosia i Tomek zwyciężyli w konkurencjach K1K i K1M Open. Gratulujemy inauguracji sezonu startów w tak dobrym stylu! Dwa złota na otwarcie sezonu.  

Finałowy przejazd Zosi:
  

 
Finałowy przejazd Tomka: 
  

Czaplickifun.pl

 Droga do Mistrzostw Świata 
 

 

Kajakarze Czaplickifun Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki trenują intensywnie do nadchodzących startów w Pucharze Europy i do tych najważniejszych, czyli Mistrzostw Świata we Freestyle'u Kajakowym.  

Zapraszamy do obejrzenia treningów Zosi i Tomka nagranych w miejscu, w którym po raz pierwszy w sezonie 2017 staną do rywalizacji z resztą europejskiej czołówki. Już siedemnastego maja pierwszy start naszych kajakarzy freestyle'owych   
 Rozmowa Echo24 z Zosią i Tomkiem

 Załoga Czaplickifun Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki gościli w programie Rozmowa TV Echo24. Podczas rozmowy z redaktorem Łukaszem Kocurem nasi kajakarze opowiedzieli między innymi o swojej pasji, o szkoleniu kajakowym w Ugandzie i o warunkach do uprawiania kajakarstwa górskiego i freestyle'u kajakowego na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do obejrzenia. 
 

Czaplickifun.pl 

 

 Freestyle Mix 2016 

Sezon 2016 był dla Tomasza Czaplickiego bardzo udany. Po zdobyciu tytułu Wice Mistrza Europy forma nadal rosła, co przyniosło naszemu instruktorowi i trenerowi kolejne sukcesy takie, jak między innymi obronienie tytułu Mistrza Polski i zwycięstwo w Pucharach Świata. Tutaj możecie obejrzeć filmik podsumowujący sezon Tomka. 

 

 

 

Czaplickifun.pl 


 


 

Co będzie modne w 2017 roku ?
Co przygotowały dla nas wiodące marki na rynku White Water? 
  

 

W Kayak Session Buyers Guide znajdziecie  nowości w ofertach na sezon 2017 w kajakarstwie górskim i freestyleu takich marek, jak między innymi Jackson Kayak,
Palm Equipment 
i G'Power Paddles 


 

Czaplickifun.pl  
 


Głosujemy na Zosię i Tomka  
 

 

 


Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Nowin Jeleniogórskich rozkręca się. Można już oddawać głosy za pośrednictwem SMS lub/i tradycyjnie poprzez wypełnienie i zaniesienie do redakcji Nowin kuponu z gazety. 

Aby oddać głos na Zofię Tułę (II miejsce w Pucharze Świata, Mistrzyni Polski)
wysyłamy SMS o treści: SP3 na numer: 72150 

Aby zagłosować na Tomasza Czaplickiego (I miesce w Pucharze Świata, Mistrz Polski i Wice-Mistrz Europy) wysyłamy SMS o treści SP2 na numer: 72150


P.S. Nasza dyscyplina to Freestyle Kajakowy, a nie kajakarstwo w stylu dowolnym. 

 

Zachęcamy do głosowania na naszych zawodników.UWAGA!!!

Przedłużono termin zgłoszeń do udziału w wyprawie "Kajakiem po Nilu"
do dnia 20.01.2017

Osoby zainteresowane udziałem w wyjeździe zapraszamy do kontaktu. 

 

Zapraszamy was do wzięcia udziału w organiozwanej przez nas wyprawie kajakowej na Nil. Chcemy was zabrać do jednego z najpiękniejszych kajakowo i przyrodniczo miejsc na świecie. Rzeka Nil słynie nie tylko z tego, ze jest życiodajną rzeką Afryki. Położony w Ugandzie górny bieg najdłuższej rzeki świata jest jednym z najpiękniejszych miejsc do uprawiania kajakarstwa górskiego i freestyle'u kajakowego.

 

 Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki w liceum

Podczas spotkania z młodzieżą licealną w jeleniogórskim ZSOiT, III LO im. Jędrzeja Śniadeckiego Zosia z Tomkiem opowiedzieli o swoich przygodach, podróżach, o niedawnym sukcesie w Pucharze Świata, ale przede wszystkim o swojej pasji.
 
 

"Sport stał się naszą pasją i sposobem na życie. To za jego sprawą rozwijamy się i realizujemy swoje marzenia. Myślę, że warto o tym opowiedzieć młodym ludziom i pokazać, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można osiągnąć sukces".  

Tomek Czaplicki

Zapraszamy do obejrzenia materiału Strimeo.tv z tego wydarzenia.    

 

National Geographic o starcie Polaków w Pucharze Świata 


Zapraszamy do artykułu na stronie National Geographic o sukcesie Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego w Pucharze Świata we Freestyle'u Kajakowym. Po raz pierwszy w historii na imprezie tej rangi zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Więcej na ten temat w artykule na stronie National Geographic.  

Zawodnicy Czaplickifun w Strefie Sportu


Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Zosią Tułą i Tomaszem Czaplickim w Strefie Sportu Radiowej Czwórki. Reprezentanci Polski opowiadają między innymi o pasji do sportu, złotym i srebrnym medalu w Pucharze Świata, ale przede wszystkim o samym freestyle'u kajakowym. 

 


 

Freestyle na kajakach w Pytaniu na Śniadanie TVP2


Nasi zawodnicy Zosia Tuła i Tomek Czaplicki odwiedzili studio Pytania na Śniadanie w TVP2. Kajakowa, Złota Para opowiedziała w rozmowie z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kamelem czym jest freestyle kajakowy i gdzie można go uprawiać. Pojawiły się również filmy i zdjęcia z Zosią i Tomkiem. 

Zobacz odcinek 
Czaplickifun.pl

 

Srebro i Złoto Pucharu Świata 

Zofia Tuła ze srebrem a Tomasz Czaplicki ze złotem Pucharu Świata we Freestyle'u Kajakowym. 
Gratulujemy historycznego sukcesu !!! Czaplickifun.pl