Freestyle kajakowy
PL
Czplickifunszkola zm 32x19 1907597_675595675838731_1020968830_n (1) CZAPLICKI FUN SZKOŁA SKLEP KAJAKOWY KAJAK KURS KAJAKARSTWO FREESTYLE 650_uganda freestyle kajakowy kajakarstwo szkolenia czaplickifun

Francja

Pdf Print16x16 Mail16x16
<<<wróć

09-15.07.2018 - Francja

Zapraszamy was do wzięcia udziału w tygodniowym wyjeździe szkoleniowym do ciepłej i bardzo atrakcyjnej kajakowo i turystycznie Francji. W ciągu 7 dni odwiedzimy 3 miejsca, które bardzo lubimy i które naszym zdaniem są jednymi z najlepszych w Europie do nauki i doskonalenia umiejętności z kajakarstwa górskiego i freestyle'u kajakowego. Co ważne wszystkie te miejsca są oddalone od siebie o zaledwie 2-3 godziny jazdy autem dzięki czemu na pewno nie będziecie się nudzić. 

Naszym pierwszym celem podróży i kajakowych szkoleń jest Millau, gdzie planujemy spędzić 3 dni.  

Po treningach i zajęciach w Millau przejedziemy nad Morze Śródziemne, gdzie na plaży podładujemy akumulatory przed przejazdem do Makinito, a na koniec poznamy tor kajakowy w Saint Pierre de Boeuf.Millau

 

Jendo z naszych ulubionych miejsc do freestyle'u kajakowego znajduję się w miejscowości Millau. Jest tam łagodny i bezpieczny tor kajakowy idealny do nauki podstaw kajakarstwa górskiego. Miejsce to posiada odwój o niezbyt mocnej sile wody, ale dający bardzo duże możliwości. Nadaje się on wspaniale do postawienia pierwszych kroków z freestyle’m kajakowym, a także do doskonalenia i nauki bardziej zaawansowanych figur. Co roku podczas festiwalu Natural Games odbywają się tam zawodwy. W roku 2018 będzie to Puchar Świata we freestyle'u kajakowym.

 
 
 

Miasto

Miasto Millau słynne jest z ogromnego wiaduktu położonego między dwoma górami, który jest najwyższą taką konstrukcją w Europie. Choć wiadukt jest nowoczesny, samo miasto roi się od bardzo starej architektury. Wąskie uliczki, stare budynki i malutkie przejścia nadają temu miejscu mistycznego uroku.

Co roku w tym miejscu odbywa się wielki festiwal muzyki i sportów outdoorowych – Natural Games. W roku 2017 i 2016 nasi instruktorzy zostali zaproszeni, jako gwiazdy kajakarstwa, a Zofia Tuła (w 2018 roku) wygrywając kategorie freestyle i boter cross zdominowała kobiecą część rozgrywek.